GJM1555C1H2R2CB01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 2.2pF 50Volts C0G +/-0.25pF
product image
GJM1555C1H2R2CB01D Picture
SeekIC No. : 00809217 Detail
GJM1555C1H2R2CB01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 2.2pF 50Volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GJM1555C1H2R2CB01D
Quick Details
Capacitance : 2.2 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1005
Capacitance : 2.2 pF
Tolerance : 0.25 pF
Product : High Q MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog InformationGJM1555C1H2R2CB01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance2.2pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C