GJM1555C1H2R4CB01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 2.4pF 50Volts C0G +/-0.25pF
product image
GJM1555C1H2R4CB01D Picture
SeekIC No. : 00814283 Detail
GJM1555C1H2R4CB01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 2.4pF 50Volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GJM1555C1H2R4CB01D
Quick Details
Capacitance : 2.4 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1005
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 2.4 pF
Product : High Q MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog InformationGJM1555C1H2R4CB01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance2.4pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C