GKG20067-07
Trimmer / Variable Capacitors 4.5-20pF SMT TRM CAP
product image
GKG20067-07 Picture
SeekIC No. : 001106636 Detail
GKG20067-07: Trimmer / Variable Capacitors 4.5-20pF SMT TRM CAP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GKG20067-07
Mfg:
Sprague Goodman
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance Range : 20 pF Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C Termination Style : SMD/SMT
Product : Trimmer Capacitors - Ceramic Dielectric
Description
Tolerance :
Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Termination Style : SMD/SMT
Capacitance Range : 20 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGKG20067-07
VendorSprague-Goodman (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance Range4.5 ~ 20pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case0.157" L x 0.177" W x 0.106" H (4.00mm x 4.50mm x 2.70mm)