GKG20068-07
CAP TRIMMER 4.5-20PF 100V SMD
product image
GKG20068-07 Picture
SeekIC No. : 002996837 Detail
GKG20068-07: CAP TRIMMER 4.5-20PF 100V SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GKG20068-07
Quick Details
Series: SURFTRIM® GKG Manufacturer: Sprague-Goodman
Capacitance Range: 4.5 ~ 20pF Adjustment Type: Top Adjustment
Voltage - Rated: 100V Size / Dimension: Rectangular - 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max): 0.114" (2.90mm) Mounting Type: Surface Mount
Features: General Purpose Package / Case : SOIC-28
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Rated: 100V
Manufacturer: Sprague-Goodman
Size / Dimension: Rectangular - 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Capacitance Range: 4.5 ~ 20pF
Series: SURFTRIM® GKG
Packaging: Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max): 0.114" (2.90mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationGKG20068-07
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range4.5 ~ 20pF
Voltage - Rated 100V