GKP10066
Trimmer / Variable Capacitors USE 659-GKRP10
product image
GKP10066 Picture
SeekIC No. : 001106650 Detail
GKP10066: Trimmer / Variable Capacitors USE 659-GKRP10
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GKP10066
Mfg:
Sprague Goodman
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance Range : 10 pF Voltage Rating : 50 Volts
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C Termination Style : SMD/SMT
Product : Trimmer Capacitors - Ceramic Dielectric
Description
Tolerance :
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 50 Volts
Capacitance Range : 10 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGKP10066
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range3 ~ 10pF
Voltage - Rated 50V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case0.122" L x 0.087" W x 0.047" H (3.10mm x 2.20mm x 1.20mm)