GKY15056
CAP TRIMMER 3-15PF 50V SMD
product image
GKY15056 Picture
SeekIC No. : 002996839 Detail
GKY15056: CAP TRIMMER 3-15PF 50V SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GKY15056
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: SURFTRIM® GKY Manufacturer: Sprague-Goodman
Capacitance Range: 3 ~ 15pF Adjustment Type: Top Adjustment
Voltage - Rated: 50V Size / Dimension: Rectangular - 0.138" L x 0.122" W (3.50mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max): 0.045" (1.14mm) Mounting Type: Surface Mount
Features: Low Profile Package / Case : DMP-20
Description
Adjustment Type: Top Adjustment
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Manufacturer: Sprague-Goodman
Features: Low Profile
Voltage - Rated: 50V
Series: SURFTRIM® GKY
Size / Dimension: Rectangular - 0.138" L x 0.122" W (3.50mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max): 0.045" (1.14mm)
Capacitance Range: 3 ~ 15pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGKY15056
VendorSprague-Goodman (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance Range3 ~ 15pF
Voltage - Rated 50V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesLow Profile
Package / Case0.138" L x 0.122" W x 0.045" H (3.50mm x 3.10mm x 1.14mm)