GKY3R056
CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD
product image
GKY3R056 Picture
SeekIC No. : 002996815 Detail
GKY3R056: CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GKY3R056
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: SURFTRIM® GKY Manufacturer: Sprague-Goodman
Capacitance Range: 1.5 ~ 3pF Adjustment Type: Top Adjustment
Voltage - Rated: 100V Size / Dimension: Rectangular - 0.138" L x 0.122" W (3.50mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max): 0.045" (1.14mm) Mounting Type: Surface Mount
Features: Low Profile Packaging : Reel - 13 in
Description
Adjustment Type: Top Adjustment
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Rated: 100V
Capacitance Range: 1.5 ~ 3pF
Manufacturer: Sprague-Goodman
Features: Low Profile
Packaging: Cut Tape (CT)
Series: SURFTRIM® GKY
Size / Dimension: Rectangular - 0.138" L x 0.122" W (3.50mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max): 0.045" (1.14mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationGKY3R056
VendorSprague-Goodman (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance Range1.5 ~ 3pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesLow Profile
Package / Case0.138" L x 0.122" W x 0.045" H (3.50mm x 3.10mm x 1.14mm)