GKY3R066
Trimmer / Variable Capacitors 1.7-3pF 100V TRM CAP
product image
GKY3R066 Picture
SeekIC No. : 001106670 Detail
GKY3R066: Trimmer / Variable Capacitors 1.7-3pF 100V TRM CAP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GKY3R066
Mfg:
Sprague Goodman
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance Range : 3 pF Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C Termination Style : SMD/SMT
Product : Trimmer Capacitors - Ceramic Dielectric
Description
Tolerance :
Capacitance Range : 3 pF
Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Termination Style : SMD/SMT
Parameters:
Technical/Catalog InformationGKY3R066
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range1.7 ~ 3pF
Voltage - Rated 100V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesLow Profile
Package / Case0.126" L x 0.177" W x 0.071" H (3.20mm x 4.50mm x 1.80mm)