GKY40046
CAP TRIMMER 8-40PF 50V SMD
product image
GKY40046 Picture
SeekIC No. : 002996816 Detail
GKY40046: CAP TRIMMER 8-40PF 50V SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GKY40046
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: SURFTRIM® GKY Manufacturer: Sprague-Goodman
Capacitance Range: 8 ~ 40pF Adjustment Type: Top Adjustment
Voltage - Rated: 50V Size / Dimension: Rectangular - 0.181" L x 0.130" W (4.60mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm) Mounting Type: Surface Mount
Features: Low Profile Packaging : Reel - 13 in
Description
Adjustment Type: Top Adjustment
Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: Sprague-Goodman
Features: Low Profile
Voltage - Rated: 50V
Packaging: Cut Tape (CT)
Series: SURFTRIM® GKY
Size / Dimension: Rectangular - 0.181" L x 0.130" W (4.60mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm)
Capacitance Range: 8 ~ 40pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGKY40046
VendorSprague-Goodman (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance Range8 ~ 40pF
Voltage - Rated 50V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesLow Profile
Package / Case0.177" L x 0.126" W x 0.059" H (4.50mm x 3.20mm x 1.50mm)