GKYA10066
CAP TRIMMER 3-10PF 50V SMD
product image
GKYA10066 Picture
SeekIC No. : 002996828 Detail
GKYA10066: CAP TRIMMER 3-10PF 50V SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GKYA10066
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: SURFTRIM® GKY Manufacturer: Sprague-Goodman
Capacitance Range: 3 ~ 10pF Adjustment Type: Top Adjustment
Voltage - Rated: 50V Size / Dimension: Rectangular - 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max): 0.063" (1.60mm) Mounting Type: Surface Mount
Features: Low Profile Packaging : Reel - 13 in
Description
Adjustment Type: Top Adjustment
Capacitance Range: 3 ~ 10pF
Mounting Type: Surface Mount
Size / Dimension: Rectangular - 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Manufacturer: Sprague-Goodman
Features: Low Profile
Voltage - Rated: 50V
Packaging: Cut Tape (CT)
Series: SURFTRIM® GKY
Height - Seated (Max): 0.063" (1.60mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationGKYA10066
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range3 ~ 10pF
Voltage - Rated 50V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesLow Profile
Package / Case0.177" L x 0.126" W x 0.063" H (4.50mm x 3.20mm x 1.60mm)