GLF2012T101K
INDUCTOR 100UH 50MA 10% 0805
product image
GLF2012T101K Picture
SeekIC No. : 003463492 Detail
GLF2012T101K: INDUCTOR 100UH 50MA 10% 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GLF2012T101K
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: GLF Manufacturer: TDK Corporation
Inductance: 100µH Current: 50mA
Common Mode Rejection Ratio (Min) : 58 dB Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Ceramic
Tolerance: ±10% Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 4 Ohm Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0805 (2012 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Manufacturer: TDK Corporation
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Current: 50mA
Shielding: Shielded
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Tolerance: ±10%
Inductance: 100µH
Frequency - Self Resonant: -
Series: GLF
DC Resistance (DCR): 4 Ohm
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationGLF2012T101K
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance100H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 50mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)4.000 Ohm Max