GLF2012T470K
INDUCTOR 47UH 75MA 10% 0805
product image
GLF2012T470K Picture
SeekIC No. : 003463464 Detail
GLF2012T470K: INDUCTOR 47UH 75MA 10% 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GLF2012T470K
Inductance: 47µH Current: 75mA
Current - Saturation: - Common Mode Rejection Ratio (Min) : 58 dB
Current - Temperature Rise: - Type: Ceramic
Tolerance: ±10% Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 1.7 Ohm Q @ Freq: -
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Tolerance: ±10%
Inductance: 47µH
Frequency - Self Resonant: -
Series: GLF
Current: 75mA
DC Resistance (DCR): 1.7 Ohm
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationGLF2012T470K
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±10%
PackagingCut Tape (CT)
TypeCeramic
Current 75mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.700 Ohm Max