GLF2012T4R7M
INDUCTOR 4.7UH 200MA 20% 0805
product image
GLF2012T4R7M Picture
SeekIC No. : 003463448 Detail
GLF2012T4R7M: INDUCTOR 4.7UH 200MA 20% 0805
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GLF2012T4R7M
Inductance: 4.7µH Current: 200mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: Ceramic Tolerance: ±20%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 240 mOhm Q @ Freq: -
Mounting Type: Surface Mount
Current: 200mA
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Shielding: Shielded
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Inductance: 4.7µH
DC Resistance (DCR): 240 mOhm
Frequency - Self Resonant: -
Series: GLF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationGLF2012T4R7M
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 200mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)240.0 mOhm Max