GMC5.7102K100J31TR12
Film Capacitors 100volts 1000pF 10% LS 5.7mm
product image
GMC5.7102K100J31TR12 Picture
SeekIC No. : 00988750 Detail
GMC5.7102K100J31TR12: Film Capacitors 100volts 1000pF 10% LS 5.7mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GMC5.7102K100J31TR12
Quick Details
Product Type : SMD Capacitance : 1000 pF
Tolerance : 10 % Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 5.0 mm W x 5.7 mm L x 2.5 mm H
Lead Spacing :
Tolerance : 10 %
Product Type : SMD
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 100 Volts
Capacitance : 1000 pF