GMK212SD273KG-T
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 0805 35V 27nF 10%
product image
GMK212SD273KG-T Picture
SeekIC No. : 00803566 Detail
GMK212SD273KG-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP LW DISTORT 0805 35V 27nF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GMK212SD273KG-T
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 0.027 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 35 Volts Case Code - in : 0805
Case Code - mm : 2012 Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : General Type MLCCs Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 0805
Case Code - mm : 2012
Voltage Rating : 35 Volts
Capacitance : 0.027 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGMK212SD273KG-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryCapacitors
Capacitance0.027F
Voltage - Rated 35V
Tolerance±10%
Package / Case0805 (2012 metric)
Temperature Coefficient-
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesLow Distortion
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C