GMK316B7105ML-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MLCC 1206 35V X7R 1uF 20%
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MLCC 1206 35V X5R 10uF 10%
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MLCC 1206 35V X5R 10uF 20%
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MLCC 1206 35V Y5V 4.7uF +80/-20%
| Capacitance : | 1 uF | Tolerance : | 20 % |
| Voltage Rating : | 35 Volts | Temperature Coefficient / Code : | X7R |
| Case Code - in : | 1206 | Case Code - mm : | 3216 |
| Operating Temperature Range : | - 55 C to + 125 C | Product : | General Type MLCCs |
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | GMK316B7105ML-T |
| Vendor | Taiyo Yuden |
| Category | Capacitors |
| Capacitance | 1.0F |
| Voltage - Rated | 35V |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | 1206 (3216 metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Features | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |