GMR20S100C
Features: ·High junction temperature capability·Good trade off between leakage current and forward voltage drop·Low leakage currentSpecifications Parameter Symbol GMR60H100CT Unit Repetitive peak reverse voltage VRRM 100 V Average forward current = 0.5TO-220AB TO-263-2 TO-3PTC = 1...
product image
GMR20S100C Picture
SeekIC No. : 004354492 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GMR20S100C
Parameter Symbol GMR60H100CT Unit
Repetitive peak reverse voltage VRRM 100 V
Average forward current = 0.5
TO-220AB TO-263-2 TO-3P
TC = 155°C
tp = 10 ms sinusoidal
IFSM 250 A
Voltage rate of change(rated VR) dV/dt 10000 V/s
Maximum operating junction temperature* TJ 175 °C