GN025DSR
Solid State Relays 25A Motor-Reversing
product image
GN025DSR Picture
SeekIC No. : 0095511 Detail
GN025DSR: Solid State Relays 25A Motor-Reversing
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GN025DSR
Mfg:
Crouzet
  • Qty
  • 0~5
  • 5~10
Quick Details
Product Type : Industrial Mount
Description
Mounting Style :
Control Voltage Range :
Load Voltage Rating :
Load Current Rating :
Contact Form :
Output Device :
Package / Case :
Parameters:
Technical/Catalog InformationGN025DSR
VendorCrouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
CategoryRelays
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseModule
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current25A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load48 ~ 530V