GNL1R250
Trimmer / Variable Capacitors NPO+/-50ppm.3-1.2pF
product image
GNL1R250 Picture
SeekIC No. : 001105832 Detail
GNL1R250: Trimmer / Variable Capacitors NPO+/-50ppm.3-1.2pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNL1R250
Mfg:
Sprague Goodman
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance Range : 0.3 pF to 1.2 pF Voltage Rating : 500 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Product : Trimmer Capacitors - Ceramic Dielectric
Description
Tolerance :
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 500 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance Range : 0.3 pF to 1.2 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNL1R250
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range0.3 ~ 1.2pF
Voltage - Rated 500V