GNM212R61A105MA13D
Capacitor Arrays & Networks 2 Cap Array 0805 X5R 10V 1.0uF
product image
GNM212R61A105MA13D Picture
SeekIC No. : 00788810 Detail
GNM212R61A105MA13D: Capacitor Arrays & Networks 2 Cap Array 0805 X5R 10V 1.0uF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNM212R61A105MA13D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 1 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Number of Elements : 2
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Termination Style : SMD/SMT
Series : GNM
Description
Dimensions :
TTI Euro Franchised Flag :
Number of Elements : 2
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Capacitance : 1 uF
Voltage Rating : 10 Volts
Series : GNM
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNM212R61A105MA13D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.0F
Voltage - Rated 10V
Tolerance±20%