GNM314R71C683MA01L
CAP ARRAY 4CH 0.068UF 16V 1206
product image
GNM314R71C683MA01L Picture
SeekIC No. : 002924740 Detail
GNM314R71C683MA01L: CAP ARRAY 4CH 0.068UF 16V 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNM314R71C683MA01L
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: GNM Manufacturer: Murata Electronics North America
Frequency : 2300 MHz to 5875 MHz Capacitance: 0.068µF
Voltage - Rated: 16V Dielectric Material: Ceramic
Number of Capacitors: 4 Circuit Type: Isolated
Temperature Coefficient: X7R Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Description
Dielectric Material: Ceramic
Circuit Type: Isolated
Mounting Type: Surface Mount
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: ±20%
Number of Capacitors: 4
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated: 16V
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Series: GNM
Manufacturer: Murata Electronics North America
Packaging: Cut Tape (CT)
Capacitance: 0.068µF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNM314R71C683MA01L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.068F
Voltage - Rated 16V
Tolerance±20%