GNR20DHZ
Solid State Relays 4-32 VDC
product image
GNR20DHZ Picture
SeekIC No. : 0091374 Detail
GNR20DHZ: Solid State Relays 4-32 VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNR20DHZ
Mfg:
Crouzet
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Control Voltage Range : 4 VDC to 32 VDC
Load Voltage Rating : 48 VAC to 600 VAC Load Current Rating : 20 A
Output Device : SCR
Description
Mounting Style :
Contact Form :
Package / Case :
Product Type : Industrial Mount
Control Voltage Range : 4 VDC to 32 VDC
Output Device : SCR
Load Current Rating : 20 A
Load Voltage Rating : 48 VAC to 600 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNR20DHZ
VendorCrouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
CategoryRelays
Mounting TypeDIN Rail
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseModule
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current20A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load48 ~ 600 V