GNR25ACZ
SSR GNR 90MM 3-PHASE 480VAC
product image
GNR25ACZ Picture
SeekIC No. : 003831967 Detail
GNR25ACZ: SSR GNR 90MM 3-PHASE 480VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNR25ACZ
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: GNR Manufacturer: Crouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
Circuit: 3PST (3 Form A) Output Type: AC, Zero Cross
On-State Resistance: - Load Current: 25A
Voltage - Input: 180 ~ 280VAC Voltage - Load: 48 ~ 600 V
Mounting Type: DIN Rail Package / Case : PQFP-64
Termination Style: Screw Terminal Package / Case: Module
Supplier Device Package: - Packaging: Bulk
Description
Relay Type: Relay
Output Type: AC, Zero Cross
On-State Resistance: -
Termination Style: Screw Terminal
Supplier Device Package: -
Packaging: Bulk
Load Current: 25A
Package / Case: Module
Mounting Type: DIN Rail
Manufacturer: Crouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
Voltage - Load: 48 ~ 600 V
Circuit: 3PST (3 Form A)
Series: GNR
Voltage - Input: 180 ~ 280VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNR25ACZ
VendorCrouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
CategoryRelays
Mounting TypeDIN Rail
Package / CaseModule
Circuit3PST (3 Form A)
Load Current25A
Voltage - Input180 ~ 280VAC
Voltage - Load48 ~ 600V