GNR25DCR
SSR GNR 90MM 3-PHASE 480VAC
product image
GNR25DCR Picture
SeekIC No. : 003831968 Detail
GNR25DCR: SSR GNR 90MM 3-PHASE 480VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNR25DCR
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: GNR Manufacturer: Crouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
Circuit: 3PST (3 Form A) Output Type: AC
On-State Resistance: - Load Current: 25A
Voltage - Input: 4 ~ 32VDC Voltage - Load: 48 ~ 600 V
Mounting Type: DIN Rail Package / Case : PQFP-64
Termination Style: Screw Terminal Package / Case: Module
Supplier Device Package: - Packaging: Bulk
Description
Relay Type: Relay
On-State Resistance: -
Termination Style: Screw Terminal
Supplier Device Package: -
Packaging: Bulk
Load Current: 25A
Output Type: AC
Package / Case: Module
Voltage - Input: 4 ~ 32VDC
Mounting Type: DIN Rail
Manufacturer: Crouzet C/O BEI Systems and Sensor Company
Voltage - Load: 48 ~ 600 V
Circuit: 3PST (3 Form A)
Series: GNR
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNR25DCR
Circuit3PST (3 Form A)
Load Current25A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load48 ~ 600V