GNR30BCZ
Solid State Relays 22.5mm, 30A/240Vac 90-140Vac In ZC
product image
GNR30BCZ Picture
SeekIC No. : 0095472 Detail
GNR30BCZ: Solid State Relays 22.5mm, 30A/240Vac 90-140Vac In ZC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNR30BCZ
Mfg:
Crouzet
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Control Voltage Range : 90 VAC to 140 VAC
Load Voltage Rating : 48 VAC to 600 VAC Load Current Rating : 30 A
Output Device : SCR
Description
Mounting Style :
Contact Form :
Package / Case :
Product Type : Industrial Mount
Output Device : SCR
Control Voltage Range : 90 VAC to 140 VAC
Load Current Rating : 30 A
Load Voltage Rating : 48 VAC to 600 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNR30BCZ
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current30A
Voltage - Input90 ~ 140VAC
Voltage - Load48 ~ 600V