GNR45DCZ
Solid State Relays 45mm, 45A/240Vac DC In ZC Contactor
product image
GNR45DCZ Picture
SeekIC No. : 0095520 Detail
GNR45DCZ: Solid State Relays 45mm, 45A/240Vac DC In ZC Contactor
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNR45DCZ
Mfg:
Crouzet
  • Qty
  • 0~5
  • 5~10
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Control Voltage Range : 4 VDC to 32 VDC
Load Voltage Rating : 48 VAC to 600 VAC Load Current Rating : 45 A
Output Device : SCR
Description
Mounting Style :
Contact Form :
Package / Case :
Product Type : Industrial Mount
Control Voltage Range : 4 VDC to 32 VDC
Output Device : SCR
Load Current Rating : 45 A
Load Voltage Rating : 48 VAC to 600 VAC
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNR45DCZ
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current45A
Voltage - Input4 ~ 32VDC
Voltage - Load48 ~ 600V