GNV4R550
Trimmer / Variable Capacitors NPO+/-50ppm.6-4.5pF
product image
GNV4R550 Picture
SeekIC No. : 001106080 Detail
GNV4R550: Trimmer / Variable Capacitors NPO+/-50ppm.6-4.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNV4R550
Mfg:
Sprague Goodman
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance Range : 0.6 pF to 4.5 pF Voltage Rating : 500 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Product : Trimmer Capacitors - Ceramic Dielectric
Description
Tolerance :
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 500 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance Range : 0.6 pF to 4.5 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNV4R550
VendorSprague-Goodman
CategoryCapacitors
Capacitance Range0.6 ~ 4.5pF
Voltage - Rated 500V