GQM1885C1H7R0CB01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 7.0pF 50volts C0G +/-0.25pF
product image
GQM1885C1H7R0CB01D Picture
SeekIC No. : 00805222 Detail
GQM1885C1H7R0CB01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 7.0pF 50volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GQM1885C1H7R0CB01D
Quick Details
Capacitance : 7 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 7 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGQM1885C1H7R0CB01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance7.0pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0603 (1608 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C