GQM1885C2A6R0CB01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 6.0pF 100volts C0G +/-0.25pF
product image
GQM1885C2A6R0CB01D Picture
SeekIC No. : 00811498 Detail
GQM1885C2A6R0CB01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 6.0pF 100volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GQM1885C2A6R0CB01D
Quick Details
Capacitance : 6 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 6 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGQM1885C2A6R0CB01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance6.0pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C