GQM2195C1H200JB01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 20pF 50volts C0G 5%
product image
GQM2195C1H200JB01D Picture
SeekIC No. : 00806286 Detail
GQM2195C1H200JB01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 20pF 50volts C0G 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GQM2195C1H200JB01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 200 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0805 Case Code - mm : 2012
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : Low ESR MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Case Code - in : 0805
Case Code - mm : 2012
Product : Low ESR MLCCs
Capacitance : 200 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGQM2195C1H200JB01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance20pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
Package / Case0805 (2012 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C