GQM2195C2A1R0CB01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 1.0pF 100volts C0G +/-0.25pF
product image
GQM2195C2A1R0CB01D Picture
SeekIC No. : 00813331 Detail
GQM2195C2A1R0CB01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 1.0pF 100volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GQM2195C2A1R0CB01D
Quick Details
Capacitance : 1 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 100 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Packaging : Reel
Voltage Rating : 100 Volts
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 1 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGQM2195C2A1R0CB01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.0pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0805 (2012 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C