GQM2195C2E1R3BB12D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 1.3pF 250volts C0G 0.1pF
product image
GQM2195C2E1R3BB12D Picture
SeekIC No. : 00889963 Detail
GQM2195C2E1R3BB12D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 1.3pF 250volts C0G 0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GQM2195C2E1R3BB12D
Quick Details
Capacitance : 1.3 pF Tolerance : 0.1 pF
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 1.3 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGQM2195C2E1R3BB12D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance1.3pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.1pF
Package / Case0805 (2012 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C