GQM2195C2E270GB12D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 27pF 250volts C0G 2%
product image
GQM2195C2E270GB12D Picture
SeekIC No. : 00873323 Detail
GQM2195C2E270GB12D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 27pF 250volts C0G 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GQM2195C2E270GB12D
Quick Details
Capacitance : 270 pF Tolerance : 2 %
Product : Low ESR MLCCs
Capacitance : 270 pF
Tolerance : 2 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationGQM2195C2E270GB12D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance27pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±2%
Package / Case0805 (2012 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C