GQM2195C2E5R0BB12D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 5.0pF 250volts C0G 0.1pF
product image
GQM2195C2E5R0BB12D Picture
SeekIC No. : 00870641 Detail
GQM2195C2E5R0BB12D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 5.0pF 250volts C0G 0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GQM2195C2E5R0BB12D
Quick Details
Capacitance : 5 pF Tolerance : 0.1 pF
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 5 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGQM2195C2E5R0BB12D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance5.0pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C