GQM2195C2E8R2CB12D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 8.2pF 250volts C0G 0.25pF
product image
GQM2195C2E8R2CB12D Picture
SeekIC No. : 00807438 Detail
GQM2195C2E8R2CB12D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0805 8.2pF 250volts C0G 0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GQM2195C2E8R2CB12D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 8.2 pF Tolerance : 0.25 pF
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 8.2 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGQM2195C2E8R2CB12D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance8.2pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0805 (2012 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C