GRM0225C1C110JD05D
CAP CER 11PF 16V 5% NP0 01005
product image
GRM0225C1C110JD05D Picture
SeekIC No. : 002936522 Detail
GRM0225C1C110JD05D: CAP CER 11PF 16V 5% NP0 01005
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM0225C1C110JD05D
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Series: GRM Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 11pF Voltage - Rated: 16V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.009" (0.22mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 16V
Tolerance: ±5%
Capacitance: 11pF
Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Thickness (Max): 0.009" (0.22mm)
Series: GRM
Manufacturer: Murata Electronics North America
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM0225C1C110JD05D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance11pF
Voltage - Rated 16V
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-