GRM0225C1C9R0DD05D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 9pF 16Volts 0.5pF
product image
GRM0225C1C9R0DD05D Picture
SeekIC No. : 00859541 Detail
GRM0225C1C9R0DD05D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 9pF 16Volts 0.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM0225C1C9R0DD05D
Quick Details
Capacitance : 9 pF Tolerance : 0.5 pF
Voltage Rating : 16 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 01005 Case Code - mm : 0402
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Voltage Rating : 16 Volts
Tolerance : 0.5 pF
Capacitance : 9 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM0225C1C9R0DD05D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance9.0pF
Voltage - Rated 16V
Tolerance±0.5pF
Package / Case01005 (0402 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C