GRM022R60J103KE19D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 10 000pF 6.3V X5R
product image
GRM022R60J103KE19D Picture
SeekIC No. : 00810893 Detail
GRM022R60J103KE19D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 10 000pF 6.3V X5R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM022R60J103KE19D
Quick Details
Capacitance : 0.01 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 6.3 Volts Temperature Coefficient / Code : X5R
Case Code - in : 01005 Case Code - mm : 0402
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 0.01 uF
Voltage Rating : 6.3 Volts
Temperature Coefficient / Code : X5R
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM022R60J103KE19D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10000pF
Voltage - Rated 6.3V
Tolerance±10%
Package / Case01005 (0402 metric)
Temperature CoefficientX5R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C