GRM0335C1E1R5CD01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT C0G 25V 1.5pF
product image
GRM0335C1E1R5CD01D Picture
SeekIC No. : 00819188 Detail
GRM0335C1E1R5CD01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT C0G 25V 1.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM0335C1E1R5CD01D
Quick Details
Capacitance : 1.5 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 0.25 pF
Case Code - in : 0201
Case Code - mm : 0603
Capacitance : 1.5 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM0335C1E1R5CD01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.5pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0201 (0603 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C