GRM0335C1E3R6CD01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0201 3.6pF 25volts C0G +/-0.25pF
product image
GRM0335C1E3R6CD01D Picture
SeekIC No. : 00819430 Detail
GRM0335C1E3R6CD01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0201 3.6pF 25volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM0335C1E3R6CD01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 3.6 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 0.25 pF
Case Code - in : 0201
Case Code - mm : 0603
Capacitance : 3.6 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM0335C1E3R6CD01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance3.6pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0201 (0603 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C