GRM0335C1E6R8DD01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT C0G 25V 6.8pF
product image
GRM0335C1E6R8DD01D Picture
SeekIC No. : 00819204 Detail
GRM0335C1E6R8DD01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT C0G 25V 6.8pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM0335C1E6R8DD01D
Quick Details
Capacitance : 6.8 pF Tolerance : 0.5 pF
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 6.8 pF
Tolerance : 0.5 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM0335C1E6R8DD01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance6.8pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.5pF
Package / Case0201 (0603 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C