GRM033R71C331KD01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 330PF 16V 10%
product image
GRM033R71C331KD01D Picture
SeekIC No. : 00817799 Detail
GRM033R71C331KD01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 330PF 16V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM033R71C331KD01D
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 330 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 16 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Product : General Type MLCCs
Voltage Rating : 16 Volts
Capacitance : 330 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM033R71C331KD01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance330pF
Voltage - Rated 16V
Tolerance±10%
Package / Case0201 (0603 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C