GRM1555C1H7R5DZ01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 7.5pF 50volts 0.5pF
product image
GRM1555C1H7R5DZ01D Picture
SeekIC No. : 00819399 Detail
GRM1555C1H7R5DZ01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 7.5pF 50volts 0.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM1555C1H7R5DZ01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 7.5 pF Tolerance : 0.5 pF
Product : General Type MLCCs
Tolerance : 0.5 pF
Capacitance : 7.5 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM1555C1H7R5DZ01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance7.5pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.5pF
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C