GRM155R71E223KA61D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 22000pF 25v X7R +/-10%
product image
GRM155R71E223KA61D Picture
SeekIC No. : 00804100 Detail
GRM155R71E223KA61D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0402 22000pF 25v X7R +/-10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM155R71E223KA61D
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 0.022 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 25 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 0402 Case Code - mm : 1005
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 0.022 uF
Product : General Type MLCCs
Voltage Rating : 25 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM155R71E223KA61D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.022F
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C