GRM155R71E822KA01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0.0082uF 25VDC 10%
product image
GRM155R71E822KA01D Picture
SeekIC No. : 00806679 Detail
GRM155R71E822KA01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0.0082uF 25VDC 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM155R71E822KA01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 8200 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 25 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 0402 Case Code - mm : 1005
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 0402
Case Code - mm : 1005
Product : General Type MLCCs
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 8200 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM155R71E822KA01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance8200pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
Package / Case0402 (1005 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C