GRM1885C1H1R2CZ01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 1.2pF 50volts C0G +/-0.25pF
product image
GRM1885C1H1R2CZ01D Picture
SeekIC No. : 00819178 Detail
GRM1885C1H1R2CZ01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 1.2pF 50volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM1885C1H1R2CZ01D
Quick Details
Capacitance : 1.2 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 1.2 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM1885C1H1R2CZ01D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance1.2pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0603 (1608 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C