GRM1885C1H4R3CZ01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 4.3pF 50volts C0G +/-0.25pF
product image
GRM1885C1H4R3CZ01D Picture
SeekIC No. : 00819520 Detail
GRM1885C1H4R3CZ01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 4.3pF 50volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM1885C1H4R3CZ01D
Quick Details
Capacitance : 4.3 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 4.3 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM1885C1H4R3CZ01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance4.3pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0603 (1608 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C