GRM1885C1H5R0CZ01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 5.0pF 50volts C0G +/-0.25pF
product image
GRM1885C1H5R0CZ01D Picture
SeekIC No. : 00819540 Detail
GRM1885C1H5R0CZ01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 5.0pF 50volts C0G +/-0.25pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM1885C1H5R0CZ01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 5 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0603 Case Code - mm : 1608
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 5 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM1885C1H5R0CZ01D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance5.0pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0603 (1608 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C