GRM1885C1H6R8DZ01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 6.8pF 50volts C0G +/-0.5pF
product image
GRM1885C1H6R8DZ01D Picture
SeekIC No. : 00819352 Detail
GRM1885C1H6R8DZ01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 6.8pF 50volts C0G +/-0.5pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM1885C1H6R8DZ01D
Quick Details
Capacitance : 6.8 pF Tolerance : 0.5 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0603 Case Code - mm : 1608
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 50 Volts
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 6.8 pF
Tolerance : 0.5 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM1885C1H6R8DZ01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance6.8pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.5pF
Package / Case0603 (1608 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C