GRM1885C2A100RA01D
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 10pF 100volts C0G S/O
product image
GRM1885C2A100RA01D Picture
SeekIC No. : 00942658 Detail
GRM1885C2A100RA01D: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 10pF 100volts C0G S/O
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GRM1885C2A100RA01D
Mfg:
Murata
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 10 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 100 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0603 Case Code - mm : 1608
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Voltage Rating : 100 Volts
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 10 pF
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.25 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationGRM1885C2A100RA01D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±0.25pF
Package / Case0603 (1608 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C